34. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

08.01.2010 Celý región

HK Poprad - MsK Garmin Žilina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Klouda (D. Buc, Škovira), 34. D. Buc (J. Brejčák, Šimonovič), 58. Šechný (Jasečko) - 28. Pleva (Kolarz)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Nádašdi (Žilina) na 10 min za nešportové správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Rudý - Novák, Valach
1994 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Mašlonka - Čížek, V. Žemba, Igor Majeský - B. Ihnačák
Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Horák, Rúfus, Škuta, Hriňa, Šeliga - Drevenák, Hreus, M. Kokavec - Kubiš, Pleva, V. Nemec - Škoda, Koložváry, Vala - Cingel, Palovčík, P. Barinka

V doterajších súbojoch vždy vyhrali hostia na ľade domáceho súpera. Piatkový duel mal slávnostný úvod. Kapitána Arneho Krotáka oslavovala popradská hala za slovenského rekordmana extraligy, keď s 394 gólmi prekonal doterajšieho najúspešnejšieho strelca Vincenta Lukáča ešte z čias federálnej ligy. Podobné ovácie sa dostalo aj Miroslavovi Škovirovi, ktorý v popradských farbách odohral svoj päťstý zápas. Dlho sa súperi "oťukávali", kým naplno rozohrali svoju hru. Žiaľ, diváci sa do prvej sirény nedočkali "hokejovej soli" zápasu - gólu, hoci dvakrát zazvonili žrde Lipovského brány. Po prestávke začali aktivitou ostrejšie hostia a Šimonovič mal dosť možností sa prejaviť. Skóre zápasu predsa len otvorili ako prví Podtatranci. Klouda z ľavej strany takmer od modrej vymietol ľavý horný roh Lipovského svätyne. Keď na ľade bolo obojstranne o jedného vylúčeného hráča menej, prišla po troch minútach pekná akcia hostí. Sprava od modej vyslal Žilinčan Kolarz puk na domácu bránu, kde pri pravej tyči číhal Pleva a poľahky vyrovnal. Aktivitu pre zmenu potom prevzali znova domáci a výsledkom bola v 34. min delovka Buca, ktorá znamenala druhý gól "kamzíkov". V záverečnej tretine dostal v domácom mužstve príležitosť na pravom krídle druhého útoku načas aj mladý Brian Ihnačák. Pri vylúčení Škutu v 50. min po sóle mal príležitosť na tretí gól Klouda, bol však krátky a Lipovský mu puk vyrazil. Po troch minútach zaváhal pred Lipovským kapitán "kamzíkov" Kroták. Súboje sa odohrávali na ostrie noža, súperi chceli dať gól a hralo sa férovo. Po ukážkovej spolupráci v 58. minúte vyslal Jasečko Šechného a ten spečatil tretím gólom víťazstvo Popradu.

Július Pénzeš, tréner Popradu: "Bol to pre nás ťažký zápas a priznám, že prestávky nám nesedia. Máme mužstvo, ktoré potrebuje stále hrať, aby sa dostalo do tempa. Trvá nám dlhšie, kým sa dostaneme do hernej pohody. Dnešné prílišné chcenie nám trocha zväzovalo ruky, ale chuť po víťazstve bola a podporil ju aj náš gólman. "
Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: "Po zbabranom zápase so Spišskou Novou Vsou sme sa svedomite pripravovali na dnešný zápas. Chceli sme zabodovať, čo potvrdil aj úvod duelu. Pracovali sme na obrannej hre v tretine, čo sa miestami aj darilo. V druhej časti sme si vytvorili aj viac gólových šancí, dostali sme však gól. Ale ani po ďalších príležitostiach sme góly nedali, čo v súčasnosti je naša najväčšia slabina. Bod by bol spravodlivejši, chlapci bojovali, nechali srdce na ľade, ale aj hokej sa hrá na góly, ktoré sme my nedali. "

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)
Góly: 16. Cibuľa (Valčák, J. Halaj), 19. Kropáč (Tomášek, J. Halaj), 49. M. Bartánus (Tomášek, D. Devečka), 55. J. Halaj (M. Bartánus), 60. Cibuľa (Valčák, D. Devečka) - 21. Šachl (T. Halász), 35. Šachl (Vorel, Dravecký), 55. Rudolf Huna (Vorel)

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, D. Devečka, Kumstát, Hučko, M. Varga, M. Bača, Kršňák - M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek - Cibuľa, Valčák, V. Novák - Mikula, Kuric, Kropáč - Roháč, Durdiak, M. Oravec
Košice: Halász - J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Šeda, Kledrowetz, Deyl, Slimák, M. Grman - P. Bartoš, Juraj Faith, Jenčík - Kmiť, S. Gron, Rudolf Huna - Vorel, Šachl, Dravecký - Juraj Sýkora, Húževka, Šimurda

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Gálik (P. Pucher, Marek Haščák), 22. Zd. Nedvěd (P. Pucher, L. Čierny), 34. Marek Haščák (J. Kopecký), rozhodujúci sam. nájazd P. Szabo - 5. Pálffy (R. Školiak, T. Višňovský), 33. Zálešák (Gründling), 60. Zálešák (Hranáč, R. Hartmann)
Vylúčení: 1:6 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, M. Korba
1450 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Cebák, Urban - J. Kopecký, Zd. Nedvěd, Michal Chovan - Marek Haščák, P. Szabo, Gálik - V. Baláž, P. Pucher, Otčenáš
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Beňa, Škápik - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák

HK Noves okná Spišská Nová Ves - Dukla Trenčín 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Góly: 35. Macejka (L. Jurík, M. Školiak), 44. M. Školiak (L. Jurík, Macejka), 55. Holečko (Harabin) - 24. O. Ďuriš (P. Kopecký, M. Filo), 28. Trefný (Sekeráš, Tybor), 44. Paroulek, 45. M. Filo, 54. P. Kopecký (Trefný).
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Hlavačka (Trenčín) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:4
rozhodovali: Kubuš - Bednár, Smrek
2047 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Čintala - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Vartovník - Lemešani, Hamrák, Prokop - Leskovjanský, Heizer, Farkašovský
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Gábriš, Fatyka, Jarábek, M. Hlavačka, M. Hruška, Martin Chovan - Paroulek, Jánoš, Tybor - Dubec, Troliga, Radulay - O. Ďuriš, P. Kopecký, M. Filo - od 21. min E. Hartmann

Slovan Bratislava - MHC Martin 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 60. Richard Huna (Hujsa, Demel), 62. Lipiansky (Kuľha) - 38. Jabrocký (Klepáč, Uram)
Vylúčení: 4:6 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: M. Valachovič - Bundil, Stano
2895 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Turunen, Tesařík, Bohunický, Štajnoch, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, A. Nedorost, Róbert Huna - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš
Martin: Križan - Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš

1. Slovan BA 30 22 4 0 4 126:60 74
2. Ban. Bystrica 31 18 7 1 5 122:85 69
3. Skalica 31 15 3 3 10 109:91 54